V času od 19. 9. 2022 do 23. 9. 2022 poteka druga izmenjava učiteljev v okviru Erasmus+ projekta, tokrat v Severni Makedoniji, natančneje v Ohridu.

Učitelji iz Italije, Srbije, Turčije in Severne Makedonije poučujemo učence na osnovni šoli Vancho Nikileski in si pri tem izmenjujemo primere dobre prakse ter nove strategije dela pri pouku matematike.

Prvi dan

• Prihod v šolo gostiteljico in otvoritvnea slovesnost ob začetku izmenjave,
  • hospitiranje učnih ur učiteljev šole gostiteljice,
  • izvajanje in hospitiranje učnih ur ostalih sodelujočih šol,
  • prikaz kuhanja tradicionalnih Severno Makedonskih jedi.

Drugi dan

• Predstavitve sodelujočih šol na temo državnih smernic za poučevanje matematike v osnovni šoli,
  • predstavitve sodelujočih šol na temo metodologij, ki jih uporabljajo pri poučevanju matematike,
  • voden ogled mesta Ohrid.

Tretji dan

• Izlet z ladjico po jezeru Ohrid (z vodičem),
  • matematične delavnice z sodelujočemi učitelji,
  • ogled muzeja na vodi “Zaliv kosti”,
  • ogled samostana “Saint Naum”.

Četrti dan

• Predavanje dr. Elene Hadzieve z naslovom “matematika je lepa”,
  • predstavitve sodelujočih šol na temo nacionalnih plesov držav, iz katerh prihajajo in učenje makedonskega plesa.

Peti dan

• Uradni zaključek izmenjave z evaluacijo, pogovorom o eTwinning platformi in usklajevanjem glede naslednje izmenjave v Turčiji,
  • podelitev certifikatov udeležencem izmenjave.