V četrtek, 28.10.2022 smo učenci 9.b razreda na šolskem igrišču sadili krokuse.
Namen sajenja je spomin na 1,5 milijona judovskih otrok, ki so umrli v holokavstu. Ta projekt organizira Sinagoga Maribor ob podpori Evropske Unije, čebulice krokusov pa je zagotovila irska organizacija Holocaust Education Ireland (ali HETI).
Preden smo se lotili dela, smo se razdelili v delovne skupine. Nekateri so prinesli orodje,  drugi so pripravili zemljo, tretji so sadili, četrti so zalivali …
Med delom smo dobro sodelovali. K dobremu vzdušju je prispevalo tudi sončno jesensko vreme.
Spomladi bomo lahko občudovali rumene krokuse, ki bodo krasili šolsko igrišče in nas spominjali na žrtve holokavsta. Rumeni cvetovi spominjajo na rumene Davidove zvezde, ki so jih bili Judje prisiljeni nositi v času nacistične vladavine.

zapisala: Lea Keber Lešnik, 9.b
koordinatorica projekta: Maja Novak Rupnik