PETI DAN

Prva misel, ko smo se zbudili, je bila: «Danes gremo domov!« Toda, čeprav smo komaj čakali, da nas objamejo starši, smo se spraševali, kaj nas čaka zadnji dan šole v naravi. Po zajtrku in pakiranju smo prisluhnili pravljici Zasavski čudež, ki nas na čaroben način popelje v svet Zasavja. Spoznali smo vilinke Hrastico, Trbovčico in Zagorčico ter škrata Perkmandeljca. Glavna misel pravljice je, da smo, če stopimo skupaj, močnejši.  Perkmandeljca smo narisali in ga sestavili iz lego kock. Zgraditi smo mu morali še bivališče. Komu pa gre najbolje od rok sestavljanje zgodbe o tem zanimivem škratu? Sledilo je kosilo. Nato pa še zahvala učiteljem, kuharicam in čistilkam, da smo se v domu Prvine imeli tako lepo.

ČETRTI DAN

Na okna so še vedno trkale dežne kaplje, mi pa smo se zbudili ob živahni glasbi. S pletenjem zapestnic prijateljstva smo stkali in utrdili naše vezi. Po vztrajnem sedenju nas je učiteljica Mateja dodobra razgibala z različnimi športnimi igrami. Popoldne smo se prelevili v režiserje in izdelali kratke animirane filmčke. Svojo ustvarjalnost in medsebojno sodelovanje smo pokazali pri sestavljanju lego kreacij. Da dodobra poznamo slovensko glasbeno sceno, je dokazal zaključni večerni žur.

Se vidimo jutri!

TRETJI DAN

Jutranji pogled skozi okno je napovedoval meglen in deževen dan. Zato smo večji del dneva preživeli kar v domu, a se kljub temu nismo dolgočasili. Aktivnosti smo odprli z ustvarjanjem. Vsak si je izdelal svojega Vetrovčka, nato  smo se odpravili v gozd nadihat se svežega zraka. Medtem so nam kuharice pripravile okusno kosilo. S polnimi želodčki smo odšli v gozd postavljat bivake. Uspelo nam je…naredili smo take, ki so nas dobro zaščitili pred dežjem. Poglejte si jih! Večer pa smo si popestrili z iskanjem skritega zaklada.

DRUGI DAN

Danes je za nami tako naporen dan, da smo vsi takoj zaspali. Šest kilometrov do Trojan ni mala šala. A energijo nam je dal odličen trojanski krof. Po kosilu nam je bila smreka čisto zraven doma odličen pripomoček za plezanje. Izziva smo se pogumno lotili vsi in večini nam je uspelo splezati do vrha, kjer smo pozvonili na zvonček. Spoznali in preizkusili smo se tudi v starih rudarskih igrah. Nazadnje  smo se učili o vodi in sami izdelali vodni filter. Sledila je večerja, malo počitka, nato pa smo se z lučkami podali v tiho, temno noč.

PRVI DAN

Za nami je aktiven in zabaven dan. Potem, ko smo se nastanili v sobe in pojedli slastno kosilo, se je popoldne ena skupina odpravila v gozd. Tam je spoznavala zanimivosti o gozdnih živalih. Druga skupina pa se je preizkusila na skirojih, kjer so uspešno opravili z vsemi izzivi. Po večerji smo zakurili ogenj in skupaj ob njem zapeli. Večer smo zaključili z rajanjem in plesom ob živahni glasbi.  Po pravljici smo utrujeni popadali v postelje in zaspali. Prijetno noč želimo tudi vam!