URNIK KNJIŽNICE

Knjižničarka: Nataša Žnideršič Šuster

Kontakt: natasa.znidersic@ossentvid.si

UČBENIŠKI SKLAD

Učenci si lahko iz učbeniškega sklada ob začetku šolskega leta brezplačno izposodijo komplet učbenikov. Ob izteku šolskega leta morajo učbenike vrniti. V primeru, da bo kakšen učbenik poškodovan ali izgubljen in ga bo potrebno zamenjati, boste starši morali ob koncu šolskega leta poravnati stroške nakupa novega.

SLOVENSKA BRALNA ZNAČKA

Učenci po svoji izbiri preberejo:

BRALNA ZNAČKA (seznam knjig)

Knjige, ki jih učenci preberejo, učitelju povedo po dogovoru.

Vsebina stripov se ne upošteva za priznanje, da je knjiga prebrana. Ne upoštevajo se tudi vsebine, ki so povzetek filmov po literarnih predlogah.

Učencem, ki so osvojili bralno značko, se vsebina pripovedovanih knjig šteje h govornim vajam in lahko dobijo (če želijo) pri slovenščini tudi ustrezno oceno (namesto ene govorne vaje).

ANGLEŠKA BRALNA ZNAČKA

Epi Reading Badge je celovit projekt Šolskega Epicentra, kjer vsako leto izberejo knjižice, ki naj bi jih prebrali učenci od tretjega do devetega razreda. Jeseni in pozimi  učenci berejo knjižice, si pripravijo izpiske, povzetke in miselne vzorce. Spomladi pa pišejo preizkus, ki poteka ločeno za vsako stopnjo na vseh šolah enako.

Ena osnovnih značilnosti angleške bralne značke je, da to ni tekmovanje v znanju angleščine, temveč gre za spodbujanje k branju in preizkus razumevanja besedila, kjer lahko sodelujejo prav vsi. Vsi sodelujoči prejmejo   priznanja  za sodelovanje.

EPI READING BADGE

Mentorice: Gertruda Kostajnšek Poštrak, Hojka Hoenigman, Karmen Novak

NEMŠKA BRALNA ZNAČKA

NEMŠKA BRALNA ZNAČKA – SEZNAM KNJIG

6. razred: Fritz und der kleine Vogel.

Mentorica: Karmen Novak, Gertruda Kostajšek Poštrak

UPORABNE POVEZAVE